Masal Anlatıcılığı Eğitimi 23 Ekim’de başlıyor!

Temmuz 2020 yılında AB Türkiye Delegasyonu mali desteğiyle başlayan “Laz-Çerkes Sivil Toplum Ağı Projesi” kapsamında, Türkiye’deki tehlike altındaki diller ile ilgili farkındalık çalışmaları yapmayı ve bu alanda çalışan sivil toplum örgütleri arasında ağ oluşturmayı amaçlayan faaliyetler yürütüyoruz. Bu güne kadar, tehlike altındaki dilleri güçlendirmek ve farkındalık yaratmak hedefiyle ağlar kurduk, ortak çağrılar yaptık ve videolar yayınladık. Projenin faaliyetleri arasında, tehlike altındaki dilleri tanıtma ve yaşamalarına destek olma amacıyla bir seri seminer ve eğitim düzenlemek var.

Projenin ikinci yılının ilk eğitimi “Masal Anlatıcılığı Eğitimi” olacak. Tehlike altındaki dil konuşucularına yönelik yapılacak eğitim 23-30-31 Ekim ve 06 Kasım 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Kontenjanla sınırlı olarak yapılacak eğitime tehlike altındaki dillerden konuşucular katılacak.

Ücretsiz çevrimiçi eğitim için başvuru formu: https://forms.gle/9QH73cd4zqSFPr2T8

Sosyal Medyada Takip Edin!

@tadnettr

Bu internet sayfası, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile Laz-Çerkes Sivil Toplum Ağı Projesi kapsamında oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Laz Enstitüsü ve İstanbul Kafkas Kültür Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.